انتخاب اینورتر

در انتخاب یک اینورتر برای یک کاربرد معین، نخست باید به مشخصات بار در آن کاربرد توجه کنیم دو مشخصه اساسی بسیار مهم بار، عبارتند از:

  1. محدوده سرعت عملیاتی موتور در فرایند و،
  2. رابطه گشتاور و توان با سرعت موتور.

توجه کنید که، عدم توجه به مشخصه های موتور و مشخصه های بار ممکن است عملکرد اینورتر را با مشکل جدی روبرو کند. برای محاسبه اکنون بهتر است با برخی از انواع متداول بار آشنا شویم. بطور کلی 5 نوع مشخصه بار ( گاه ترکیبی از این مشخصه های بار) زیر را درصنعت داریم:

مشخصه بار موتورها

  1. گشتاور ثابت (Constant torque )
  2. بیش از 90% ماشین های صنعتی، گشتاور ثابت می باشند , گشتاور مورد نیاز موتور مستقل از سرعت آن مورد نیاز است. نقاله ها، کمپرسورهای اسکرو، و سیستم های کشش (کشش سیم، کشش ورق ) در این گروه قرار دارند.

موتورهایAC  سه فاز که برای کار با سرعت های قابل تنظیم توسط اینورتر های فرکانس متغیر، طراحی شده اند بصورت نرمال می توانند بکمک اینورتر بیش از رنج سرعتی که برای آن طراحی شده اند کار کنند. توجه کنید که در سرعتهای پایین ممکن است فن خنک کننده عمل تهویه موتور القایی را بخوبی انجام ندهد (معمولاً در سرعتها کمتر از 50% سرعت نامی). در این حالت استفاده از فن تهویه با تغذیه جداگانه و بهره گیری از یک ترمیستور با دمای 90°C (برای حفاظت موتور در هنگام خرابی فن) اجباری است. توجه کنید که یک موتور مجاز به کار در سرعتی کمتر از 20% سرعت نامی خود نیست. افزون براین، بهره برداری موتور در سرعتهایی بیش از 1.2 برابر سرعت نامی نیاز به کنترل مشخصات فنی موتور دارد، تا اطمینان حاصل کنیم سرعت مورد نیاز دستگاه در دامنه سرعت مجاز موتور است. بعد از اینکه در اینمورد مطمئن شدید باید در این سرعت گشتاور قابل انتقال موتور را کنترل کنید تا کمتر از نیاز شما نباشد.

توجه کنید که در این حالت که گشتاور بار ثابت است، می توان از اینورتر گشتاور ثابت استفاده کرد.

اشتراک گذاری برای دوستان :

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز با علامت * مشخص شده اند.

معرفی شرکت بنیان صنعت اشتاد

اساسی ترین معیار کیفیت برای ما رضایت مشتری است.
معرفی شرکت بنیان صنعت اشتاد
شركت بنیان صنعت اشتاد بر پايه سالها تجربه و دانش فنی مديران خود که بنیان گذاران چندین شرکت صنعتی (شرکت پارس صنعت و شرکت فراز دانش) در سال 1394 تاسیس و در زمينه خدمات طراحی، تامین و اجرای پروژه های صنعتی فعالیت خود را آغاز نمود. این شرکت با الهام از مفهوم اشتاد كه نماد فرشته ای است که با درستکاری به یاری جهانیان می رود، بر آن است تا خدمات خود را در راستای کمک به صنعت تقدیم مشتریان خود نماید.
فعالیت این شرکت در دو بخش خدمات صنعتی و تولید تجهیزات بهداشتی است.
رویکرد علمی مدیران این شرکت برای حل مسائل صنعتی، و تولیدی با کیفیت هر چه بهتر اشتاد را بعنوان یکی از شرکت های قابل اعتماد و همکار در کنار مشتریان خود قرار داده است.

خدمات صنعتی اشتاد شامل: حل مسائل صنعتی در حوزه مکانیک، برق و کنترل اتوماتیک
تولیدات شرکت اشتاد شامل: صندلی زیر دوشی تمام استیل در طرح های مختلف، دستگیره های ایمنی حمام و توالت، تجهیزات تونا بخشی، و صندلی های تاشو اتاق های انتظار.

تماس با ما

ایمیل شما (الزامی)

پیام شما